EN
Të gjitha kategoritë
EN

Maskë jo mjekësore

Ti je ketu : shtëpi /Produkte /Maskë jo mjekësore

  • /img / jo-mjekësore-mask.jpg
  • Maskë jo mjekësore

Maskë jo mjekësore

[Emri i produktit] Maskë n95
[Modeli dhe specifikimi] N95 160 mm×105mm
[standarde ekzekutiv] GB2626-2006
[Lëndë e parë dhe proporcion] pëlhurë jo e endur 44%, pëlhurë e shkrirë 28%, pambuk ajri të nxehtë 28%.
[Niveli i mbrojtjes]Filtër për grimcat jo vajore ≥95%
[Struktura dhe përbërja] Maska përbëhet nga një trup maskë, një kapëse hunde dhe një rrip maskë.

  • Përshkrim

[Performanca e produktit]
1. Maska duhet të jetë e pajisur me një kapëse hundësh të bërë nga materiale të formësueshme.
2. Rripi i maskës duhet të jetë i përshtatshëm për tu veshur.
3. Forca e thyerjes në pikën e lidhjes midis çdo rripi maskë dhe trupit të maskës nuk duhet të jetë më pak se 10N.
[Fushëveprimi i aplikimit] Ky produkt është i veshur nga të gjitha llojet e njerëzve në prodhim dhe jetë, duke mbuluar gojën, hunda dhe nofulla e përdoruesve, për të parandaluar PM2.5, pluhur, formaldehyde, shter automobilistik, pluhuri industrial, bakteret dhe viruset direkt përmes sigurimit të një pengese mbrojtëse.

[Udhëzime]
1. Tërhiqeni brezin elastik në pjesën e pasme të veshit, rregulloni maskën dhe brezin elastik që të ndjeheni rehat.
2. Mbuloni maskën me duart tuaja dhe nxjerrni. Nëse ndonjë rrjedhje gazi nga buza e maskës, rregulloni përsëri maskën derisa të mos rrjedhë gazi.
3. Rregulloni rripin elastik në pozicionin e rehatshëm.
4. Rregulloni urën e hundës për ta bërë maskën të përshtatet ura e hundës dhe nga faqja e ngushtë.

[Masa paraprake, paralajmërime dhe këshilla]
1. Kontrolloni paketën para përdorimit. Mos përdorni nëse paketa është e dëmtuar.
2. Ju lutemi konfirmoni vlefshmërinë e produktit para përdorimit dhe përdorni atë brenda periudhës së vlefshmërisë.
3. Ndotur aksidentalisht, ju lutemi zëvendësoni atë në kohë.
4. Ju lutemi ndaloni përdorimin e menjëhershëm Në rast të kushteve anormale siç janë siklet në lëkurë ose siklet veshin.
5. Produkti është jo-steril.
6. Ky produkt është një pajisje jo mjekësore.

[Kushtet dhe metodat e ruajtjes] Ruani në një dhomë me lagështi relative jo më shumë se 80% dhe temperatura midis -20 dhe 50, pa gaz korroziv dhe të ajrosur mirë, dhe larg burimeve të ndotjes.
[Jeta e shërbimit] Tre vjet nga data e prodhimit

[contraindications]
1. Alergjia ndaj materialit të këtij produkti është i ndaluar të përdoret.
2. Për astmë të rëndë dhe sëmundje të tjera të rënda të frymëmarrjes.

[Shpjegimi i grafikëve, simbolet, Shkurtesat]

[Kushtet dhe metodat e transportit] Përdorni mjete të përgjithshme të transportit ose transportit në përputhje me kontratën; produkti duhet të mbrohet nga presioni i rëndë, rrezet e diellit direkte dhe shiu dhe dëbora gjatë transportit.
[Data e prodhimit] Trego kutinë
[prodhues] Pajisjet Mjekësore ORICH (Tianjin) Co., Ltd
[Adresa e prodhuesit] Zona e Jugut, B bllok, Nr.16 Cuiming Road, Yat-sen Scientific Industrial Park, TEDA, Tianjin.
[kontakt] telefon: +86 400-6850-899  
[Kodi Postar] 301700
[Faqja e internetit] http:// www.orich.com.cn

Na kontaktoni